Projekt „Powiatowa ścieżka reintegracji społecznej i zawodowej ON” projektu polega na stworzeniu jednego systemu (opartego  na programie komputerowym), który obejmować będzie wszystkie działania proponowane przez PCPR, OPS, PUP adresowane do osób niepełnosprawnych. Administratorem tej ogromnej bazy danych będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu, który udostępni informacje innym instytucjom (PUP, OPS) śledzącym ścieżkę osoby niepełnosprawnej, Projekt zakłada przeprowadzenie badań wśród osób niepełnosprawnych metodą spisu powszechnego. Ankieterzy odwiedzą każde gospodarstwo, będą pytać czy mieszka w nim osoba niepełnosprawna i jeżeli zastaną tam taką osobę, przeprowadzą z nią wywiad. Rzetelne odpowiedzi pozwolą stworzyć pełną bazę danych dotyczącą potrzeb, barier, oczekiwań osób niepełnosprawnych związanych z edukacją, zatrudnieniem, kontaktami ze społecznością, terapią itp. Projekt polega na zaproszeniu  osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w działaniach projektowych  w formie:  wsparcia coacha, doradcy zawodowego, ciekawych warsztatów, szkoleń zawodowych, szkoleń z zakresu zakładania spółdzielni socjalnych, dotacji na ich założenie dla najlepszych absolwentów tych szkoleń. Projekt przewidujemy również wiele ciekawych zajęć integrujących społecznie m.in. podpatrzonych w Danii.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]